ДНЗ № 3 смт. В.Бичків

Історія123

Дошкільний навчальний заклад № 3 смт. Великий Бичків знаходиться за  адресою :  Закарпатська  область,  Рахівський  район, селище  Великий  Бичків, вулиця Верховинська №1.
          Дошкільний заклад введений в експлуатацію в 1959 році.
          Першою завідуючою дошкільної установи стала Ганна Василівна Марчук.
           У 1963 році дитячий садок очолила Віра Філімонівна Хорова, яка була його керівником понад 20 років. Вона чуйно ставилась до дітей, дбала про забезпечення установи інвентарем, іграшками, продуктами, благоустроїла ігровий майданчик, подвір'я. Тут працювала одна змішана група, де займалися з дітьми від 3 до 6 років. Щороку, як і в інших дошкільних установах, тут проводилися дитячі ранки, свято прощання з дитсадком.
           Невеликий період обов'язки завідуючої дитячим садком виконувала Ірина Антонівна Шпіляк.
           У 1989 році завідуючою призначили Лідію Юріївну Комарову. Але незабаром у 1995 році дитячі садки № 3 і № 4 об'єднали. Завідуючою об'єднаного закладу стала Марія Миколаївна Дребіт (Попович) - ветеран освітянської ниви, яка багато зусиль приклала для того, щоб садок став одним з найкращих у районі. З виходом на заслужений відпочинок М.М. Дребіт- Попович у серпні 2002року дитячий садок очолила Лідія Юріївна Комарова.
            У 2007 році був проведений капітальний ремонт ДНЗ, реконструкція приміщень, добудова санвузла. Замінені вікна, двері, перекрито всю будівлю, зроблено нову огорожу, замінена електропроводка, підключена холодна і гаряча вода.
           Значно поліпшилась і зміцніла матеріально-технічна база: придбано комплекти білизни, рушники, ліжка, меблі, коврові доріжки, штори, занавіски, холодильник з камерою, безбашенку, електробойлер, електроплиту, 5 конвекторів для обігріву всіх приміщень ДНЗ, електродуховку, машинку-автомат для прання білизни, 2 пилососи, телевізор, кухонний інвентар.
           Дошкільний навчальний заклад розрахований на 40 місць.
           На даний час в ДНЗ виховується 63 дітей.
           В дошкільному закладі функціонують 2 групи:
               -   ясельна група - 27 дітей;
               -   старша група -  36 дітей.
           Дошкільний навчальний заклад нараховує 15 працівників, з яких 5 - педагогічні працівники ( один вихователь з вищою освітою).
           Вихователями працюють Любов Іванівна Мойсюк, Олеся Олексіївна Лопатюк, Оксана Анатоліївна Бубещук, Тетяна Василівна Хром'як.
           Організація навчально-виховного процесу в ДНЗ здійснюється відповідно до Закону України ,, Про дошкільну освіту ", ,, Положення про дошкільний навчальний заклад України", Базового компоненту дошкільної освіти, Базової програми розвитку дитини дошкільного віку ,, Впевнений старт", Програми розвитку дитини дошкільного віку ,,Українське дошкілля".
           Організація освітнього процесу вимагає від вихователів високого рівня знань, умінь, нетрадиційних підходів до виховання дітей, а також соціально- педагогічної компетентності. Це вміння розуміти можливості та потреби кожної дитини, організовувати навчально-виховну діяльність грамотно і послідовно, орієнтуючись на особистість дитини.